Nezletilý ručitel dluhu - může za dluh ručit nezletilá osoba?

1 odpověď

Dobrý den,
v prosinci 2016 jsem pod nátlakem mého otce podepsala smlouvu na to že jsem ručitelem jeho dluhu. Ovšem problém je v tom že mi ještě nebylo 18 let. Proto se chci zeptat jestli je tato smlouva platná, pokud ano co dělat?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, mám za to, že by smlouva nemusela být platná, neboť jste ještě nebyla plně svéprávná, a rovněž záleží i na tom, zda máte příjmy či nikoli na to, abyste mohla ručitelský závazek převzít. S ohledem na všechny výše uvedené skutečnosti Vám doporučuji, abyste se obrátila s danými listinami s prosbou o právní pomoc na advokáta, který by Vám měl být schopen pomoci. Kontakty na advokáty naleznete na stránkách http://www.advokatikomora.cz nebo na http://www.cak.cz. Popřípadě zkuste od smlouvy odstoupit nebo ji vypovědět, ale berte v úvahu to, že jsem danou listinu nečetla. Možná bude lepší tuto otázku položit i kolegům, kteří se zde zabývají přímo občanským právem, neboť já řeším výlučně exekuce a insolvence.