Exekuce na výživné - depozit peněz a následné odeslání matce dítěte

1 odpověď

Dobrý večer,
mému bratrovi se strhává výživné na syna z platu. Platí to cca 7 měsíců a teď mu přišla opět obsílka aby to uhradil do 8 dnů. Chtěl bych se zeptat kam tedy tyto peníze z platu chodí. Jestli na nějaký účet a po dovršení určité částky se to odešle bývalé manželce.
Děkuji za radu.

Zdravím Vás, obecně to bývá tak, že vymožené plnění exekutor může nejdříve použít buď na úhradu nákladů exekuce a poté již vymožené plnění zasílá přímo oprávněnému, nebo tak, že část vymoženého plnění použije na úhradu nákladů exekuce a část zašle oprávněnému. To jakým způsobem se vymožená částka dělí mezi úhradu nákladů exekuce a oprávněného vždy záleží na praxi konkrétního exekutorského úřadu.