Postup exekuce cizince (Slováka)

1 odpověď

Dobry den,
chcem sa spytat na opravnenost exekucie a exekucnych nakladov a ako postupovat.
V juni 2015 ma exmanzelka kontaktovala, ze mi prisla obsielka zo sudu v Pisku. Na adrese mam stale hlaseny prechodny pobyt za ucelom rodinnych dovodov, ale od 09/2011 sme rozvedeny, zijem na Slovensku.
Kontaktoval som sud, dozvedel som sa o navrhu exekucie za nezaplatene poistne na auto (sud mi poslal na Slovensko prefotene papiere) a stanoveni datumu pojednavania na 15.7. Do tohto datumu som chybajuce poistne a uroky z omeskanie poistovni zaplatil, zaslal potvrdenie sudu, takze sud tuto platbu zohladnil, exekuciu zastavil a v rozsudku mi prikazal zaplatit do 3 dni k rukam exekutora z Prahy sumu 1489Kc.
Stalo sa, ze tych 1489Kc som nezaplatil. V decembri prisla znovu na adresu v Pisku obsielka, od exekutora z Karlovych Varov. Samozrejme ju nemam ako prebrat, na zaklade emailovej komunikacie som sa dozvedel, ze mi na Slovensko ziadne doklady neposle a ze je dlzna suma 11500Kc.
Chcem sa opytat, ako mohli naklady narast tak rychlo, ci su opravnene (neviem, ake su vyuctovane), kedze som nebol medzitym vobec kontaktovany, ci sa da vyska tych nakladov napadnut. Celkovo, ako postupovat bez toho, aby som musel cestovat do Karlovych Varov, kedze nahliadnut do dokumentov sa da iba tam (2 dni do tyzdna) a iba po predchadzajucej rezervacii terminu (podla stranok exekutora).
Vopred dakujem za radu

Zdravím Vás, bohužel mám za to, že výše vymáhané částky je v pořádku. Vezměte v úvahu i náklady právního zastoupení oprávněného, náklady soudního řízení a minimální náklady exekutora ve výši 7.865,- Kč a navíc i dlužnou částku a nějaké příslušenství. Dle mého názoru by byla obrana nejspíše marná. Zvláště u bagatelních částek je celkové navýšení vymáhané částky oproti výši dluhu nejvíce markantní.