Exekuce při pobírání invalidního důchodu - je ID součástí příjmu dlužníka?

1 odpověď

Dobrý den,
potřebuji poradit při výpočtu výše srážky na exekuci našeho zaměstnance, pracuji jako mzdová účetní v chráněné dílně. Exekutorem mi bylo sděleno že do výše příjmu se započítává i výše invalidního důchodu našeho zaměstnance která činí 4 802 Kč. Je to takto správně? Je povinností zaměstnavatele k čisté mzdě pro výpočet srážky na exekuci invalidní důchod přidat?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ano názor exekutora je správný, neboť má-li povinný více příjmů, jeho příjmy se pro účely exekučních srážek sčítají a z tohoto součtu se poté vypočte výše srážek ze mzdy povinného.