Žádost o snížení úroků z dluhu u nebankovní společnosti

1 odpověď

Dobrý den, ráda bych se zeptala jestli je nějaká šance na snížení dluhu. Přítel si vzal půjčku v roce 2007 u nebankovní společnosti ve výši 100 000 Kč, avšak ji nesplácel a dohnala ho 05/2016, již ve výši 305 000 Kč. Je nějaká šance a snížení naskočeného úroku? Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, šance je, ale nejdříve je nutné, aby přítel exekuci nějakou dobu řádně splácel a umořil tak alespoň jistinu nebo její větší část, poté můžete zkusit exekutora požádat o prominutí příslušenství a rovněž o totéž požádejte i věřitele.