Exekuce na vrácené daně (daňová sleva na dítě)

1 odpověď

Dobrý den.
Mám dotaz ohledně peněz z vrácených dani na dceru. Jsem zaměstnán na HPP a při dotazu od naší účetní jestli mi má spočítat a zažádat o vrácení daně na dceru jsem ji odpověděl ze ano. Bohužel mi mezi tím přišla exekuce na plat a já se teď bojím aby mi nebyli ty daně zabaveny. Minula léta jsem si to řešil sám a vždy mi to bez problémů přišlo.
Prosím o radu co mám teď dělat a jestli je tato složka postihnutelná. Předem moc děkuji za odpověď. Martin

Zdravím Vás, je -li vratka daní vyplácena v mzdě, mám za to, že srážka ze mzdy bude vypočtena včetně této vratky. Dle mého názoru s tímto nic neuděláte a budete to muset respektovat. Stejný postup by byl i kdybyste byl v insolvenci.