Exekuce na podporu v nezaměstnanosti

3 odpovědi

Dobrý den,
byla mi vypočítána podpora v nezaměstnanosti ve výši 7.000 Kč. Může mi být strhávána splátka na exekuce z této částky?
Děkuji

Zdravím Vás, exekuce může být prováděna i z podpory v nezaměstnanosti. Jen bude nutné, abyste mi sdělila, zda se jedná o exekuci přednostní (vyšší srážky) nebo nepřednostní a zda jste vdaná či svobodná nebo rozvedená a kolik s Vám žije nezletilých dětí. To vše má vliv na výši exekučních srážek z příjmu.

Dobrý den, jsou to exekuce mého syna, je svobodný a nejsou to exekuce na sociální a zdravotní pojištění. Jsou to asi tři exekuce, kdy mu bylo strháváno z platu asi 5.000,- Kč. Plat měl čistého cca 13.000,- Kč. Žije sám.
Děkuji

Zdravím Vás, ano srážky z podpory v nezaměstnanosti je možné u Vašeho syna provádět. Vašemu synovi bude vyplacena částka ve výši 6.438,- Kč a 281, - Kč bude srážka na přednostní exekuci a 281, - Kč na nepřednostní exekuci, která je první v pořadí.