Odstupné v insolvenci - zabaví ho insolvenční správce?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat jsem od 07/2016 na neschopence (DPN), hlášeno jako pracovní úraz. Nyní mám podanou žádost o invalidní důchod. Přemýšlím o insolvenci společně s manželkou. Dotaz tedy zní, když budu v insolvenci a dostanu ze zaměstnání odstupné a každý měsíc důchod a dorovnání platu z předchozího zaměstnání, vezme mi vše insolvenční správce?
Předem moc děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, insolvenční správce by Vám vše vzít neměl, ale správně by měl postupovat tak, že odstupné by měl vydělit počtem měsíců a ke každému tomuto příjmu přičíst invalidní důchod a z tohoto příjmu počítat srážku ze mzdy, s tím, že tato část by byla použitelná pro účely oddlužení a zbytek by patřil Vám.