Sociální příspěvek v insolvenci, oddlužení - strhává se nebo ne?

1 odpověď

Dobrý den,
2015-2017 jsem v oddlužení, které splácím ze starobního důchodu. Nyní moje matka o kterou pečuji, žádá o příspěvek na péči, kde mě uvádí jako pečující osobu. Ráda bych věděla, jestli z tohoto příjmu za péči o mou maminku, budu muset také odvádět částku nad rámec splátkového kalendáře.
Děkuji Jana

Zdravím Vás, tento příjem budete muset přiznat insolvenčnímu správci a soudu. Praxe se na srážky z příspěvku na péči různí. Někteří soudci provádějí srážky i z tohoto příjmu, my však nikoli, neboť máme za to, že příspěvek na péči je poskytován handicapované osobě a osobě, která o tuto osobu pečuje jako nadstandardní příjem, který by měl pokrýt zvýšené náklady související s postiženým osoby, o kterou pečujete, a to včetně léků, dopravy k lékaři a různých zdravotních či kompenzačních pomůcek, které tato osoba, které je péče poskytována potřebuje. V každém případě je však nutné přiznání příspěvku o péči přiznat insolvenčnímu správci i soudu.