Samolepky exekutora na věcech nedlužníka - jak vyřadit věci ze seznamu, soupisky exekuce?

1 odpověď

Dobrý den,
bydlím v bytě s mamkou a jejím přítelem, který se dostal do exekuce. Polepili i mé věci - chtěl bych se zeptat, co se stane, když si nějakou svou polepenou věc proste odvezu? Bohužel od všeho. Účtenky nemám.
Děkuji.

Zdravím Vás, pokud si polepenou věc odvezete, měl byste odvoz této věci oznámit exekutorovi, neboť polepením věci je věc již exekutora, který nyní čeká, zda podáte návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu. Jen dodávám, že návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu se u exekutora, jehož zaměstnanci věci polepili se podává v souladu s ust. § 68 odst. 1 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) do 30 dní ode dne, kdy jste se o zabavení (polepení) svých věcí dozvěděl. V tomto návrhu je třeba uvést, které věci si přejete ze soupisu vyškrtnout a proč, resp. , které z polepených věcí jsou Vaše. Vlastnické právo k Vašim věcem je však nutné doložit doklady, které Vaše vlastnické právo prokáží. Těmito doklady jsou smlouvy, faktury, dodací a záruční listy a případně i účtenky na kterých jste Vy identifikován jako osoba, která za zboží zaplatila. Je však nutné doložit úředně ověřené kopie výše uvedených dokladů, k prostým kopiím někteří exekutoři nepřihlížejí. U věcí ke kterým nemáte doklady, je nutné zkoumat, zda se nejedná o věci, které nelze zabavit ani povinnému. Věci, které nelze zabavit ani povinnému jsou upraveny v ust. § 321 a § 322 občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) a v případě těchto věcí doklady mít nemusíte, ale zde je nutné podat návrh na zastavení exekuce ohledně těchto věcí dle ust. § 55 exekučního řádu ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm. d) občanského soudního řádu. Tento návrh na zastavení exekuce by měl podat povinný. V tomto návrhu na zastavení exekuce je třeba argumentovat tak, že povinným byla zabavena i věc na položce soupisu č. 3. , a že tuto věc nelze zabavit ani povinnému dle ust. § 321 a § 322 občanského soudního řádu a proto je třeba exekuci ohledně zabavení věcí z položky č. 3 soupisu ze dne ... zastavit, neboť její zabavení je protiprávní a je zde dán zákonný důvod pro zastavení exekuce dle ust. § 268 odst. 1 písm. d) občanského soudního řádu. Další možností by bylo exekuci uhradit, čímž by došlo k jejímu zastavení a Vy byste tak mohl s Vašimi polepenými věcmi volně nakládat.