Exekuce souseda a souhlas se stavbou - je platný u majitele v exekuci?

1 odpověď

Dobrý den,
soused má již několikaletou exekuci na byt a zahradu a stále mu přibývají další a další. V katastru má dokonce i uvedeno příkaz k prodeji nemovitosti.
Jelikož chci stavět rodinný dům, který s ním bude bezprostředně sousedit a tudíž budu potřebovat jeho podpis souhlasící se stavbou a nyní nevím, jestli je možné jeho podpis získat, když je v takové situaci. Popřípadě jak postupovat, abych mohl začít stavět.
Předem děkuji za odpověď

Zdravím Vás, pokud je soused stále v katastru nemovitostí veden jako vlastník nemovitosti, tak bych jej o podpis požádala, neboť Vy potřebujete souhlas vlastníka sousedící stavby, což je soused a nikoli exekutor ani nikdo jiný, neboť nemovitost dosud nebyla zpeněžena. Popřípadě se můžete obrátit i na exekutora, který má tuto sousední nemovitost dražit a situaci mu vysvětlit a zeptat se jej na kdy je plánovaná dražba této nemovitosti. Jen berte v úvahu i to, že Vám exekutor nemusí tuto informaci poskytnout neboť nejste účastníkem řízení.