Průběh strhávání více exekucí najednou (nepřednostní pohledávky) - jak budou strhávány?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat, jak bude probíhat více exekucí najednou? Když budu mít 4 nepřednostní pohledávky, budou se mi z platu strhávat postupně? Příjem mám 16500 čistého, na online kalkulačce jsem si spočítal, že by mi mělo zbejt 12 378, bude to tak i ve skutečnosti? Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, nezaavitelná částka by povinnému měla být vždy, a to nezávisle na počtu probíhajících exekucí. Pokud máte nepřednostní exekuce je nezabavitelná částka vyšší než nezabavitelná částka v případě přednostní exekuce. Na výši srážek ze mzdy má vliv i to, zda jste ženatý, svobodný či rozvedený a zda a kolik nezletilých či nezaopatřených dětí s Vámi sdílí společnou domácnost. Počet exekucí bude mít vliv jen na to, že exekuce budete z Vašeho příjmu splácet postupně, a to dle pořadí v jakém byly jednotlivé exekuční příkazy doručeny Vašemu zaměstnavateli. Výši srážek ze mzdy lze zjistit například na stránkách http://www.vyplata.cz. Pokud nevím, zda jste ženatý či nikoli a kolik dětí s Vámi sdílí společnou domácnost nemohu Vám sdělit přesnou výši srážek ze mzdy.