Je možné požádat o insovenci při exekuci? Návrh na oddlužení, osobní bankrot v době exekuce

1 odpověď

Mám exekuci zhruba 900tis a tak dosáhnu na insolvenci.
Mohu tedy zažádat o Insolvenci i když už mi byla soudně přiřčena exekuce?
A jak se případně postupuje?

Zdravím Vás, exekuce jako taková Vám nebrání v podání insolvenčního návrhu. Jen je nutné brát ohled na skutečnost, že je nutné mít více věřitelů se závazky s dobou splatnosti delší než 30 dnů, což je nutné soudu rovněž i doložit listinami. Pokud by Vaše příjmy na oddlužení dostačovali, a to včetně odměny insolvenčního správce ve výši 65.340,- Kč nebo 98.010,- Kč a k návrhu byste přiložil veškeré zákonné přílohy (seznam majetku, seznam závazků, seznam dlužníků, seznam zaměstnanců, prohlášení o podnikání a o tom, zda máte dluhy z podnikání) tak insolvenční návrh můžete klidně podat. Jen vězte, že pokud máte zajištěné věřitele, tak je nutné počítat s tím, že předmět zajištění (nemovitost na hypotéku, auto na leasing) budou v průběhu insolvenčního řízení s největší pravděpodobností zpeněženy insolvenčním správcem a z výtěžku zpeněžení předmětu zajištění budou uspokojeni Vaši zajištění věřitelé.