Plnění splátkového kalendáře insolvence a vliv příjmu z DPP, dohody o provedení práce

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz. Jsme společně s manželem v insolvenci přes rok, manželovi z platu strhávají měsíčně 14.000 Kč, což je částka určená soudním rozhodnutím a zůstává mu cca 12.300 Kč.
Já měla doteď pouze invalidní důchod ID ve výši 3.200 Kč. Nyní pracuji na DPP a chci se zeptat, zda můžou strhávat nějakou částku i mě, když manžel splátkový kalendář plní?
Máme dvě nezletilé děti a já budu mít příjem i s ID ve výši 12.000 Kč. Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud Vaše čisté příjmy budou dosahovat výše 12.000,- Kč měsíčně, tak z Vašich příjmů bude pro účely oddlužení srážena částka ve výši 818, - Kč, která bude poukazována insolvenčnímu správci pro účely oddlužení. Zbylá část příjmů ve výši 11.182,- Kč Vám zůstane coby nezabavitelná částka. Jen dodávám, že je irelevantní, že splátkový kalendář je plněn z příjmů jednoho či obou manželů, neboť při navýšení příjmů kohokoli z Vás se zvyšují i výše srážek ze mzdy, neboť účelem oddlužení je pokud možno co nejvyšší uspokojení Vašich nezajištěných věřitelů.