Náklady exekuce u dluhu 116 Kč - kolik Kč může maximálně exekutor požadovat?

1 odpověď

Dobrý den,
dne 19.3.2017 jsem si převzal vyrozumění o zahájení exekuce.
Jedná se o dlužnou částku 116 Kč (úrok z povinného ručení).
Z dlužné částky 116 Kč se mi navýšil dluh na částku 14 757 Kč (jistina ve výši 0 kč, úroky z prodlení ve výši 116 Kč, náklady exekuce ve výši 14 641 Kč).
Slyšel jsem, že už není možné tak razantně navýšit dluh z tak malé dlužné částky.
Můžete mi poradit, jak postupovat nebo jak se bránit.
Děkuji za odpověd.
Kratochvil

Zdravím Vás, mám za to, že to není pravda, neboť když dlužíte jakoukoli částku, kterou neuhradíte hrozí Vám exekuce, jakmile věc dojde do stadia exekuce, dlužná částka bohužel rapidně vzroste, což se stalo. Spíše si prostudujte ust. § 268 odst. 1 pím. a) - h) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.). V tomto ustanovení jsou upraveny zákonné důvody pro zastavení exekuce, a pokud by některý z těchto důvodů dopadal na Váš případ, můžete podat návrh na zastavení exekuce.