Exekuce srážkami z invalidního důchodu - exekutor chce peníze navíc (další splátka exekuce a nákladů exekuce)

1 odpověď

Dobrý den,
mám exekuci, kterou mi srážejí z invalidního důchodu v částce 1.660 Kč. Může po mě chtít ten samý exekutor na tu samou exekuci abych navíc posílal i já 1000 Kč na exekuci a 1000 Kč na exekutorské náklady?
Moc děkuji.

Zdravím Vás, chtít to může, ale záleží na Vás, zda s tímto návrhem budete souhlasit či nikoli. Pokud byste nesouhlasil, byla by exekuce prováděna i jinými způsoby (blokace účtu, prodej movitých věcí povinného - zabavení majetku, prodej nemovitosti povinného). Jen dodávám, že pokud na tento návrh (splátkový kalendář) přistoupíte, musíte jej dodržovat, jinak bude exekutor tuto pohledávku vymáhat i výše zmíněnými způsoby provedení exekuce. Osobně se mi takový nátlak na povinné ze strany exekutorů vůbec nelíbí a je mi to proti srsti, ale není to vyloženě zakázané.