Exekuce disponenta bankovního účtu - hrozí zabavení peněz na účtě majiteli účtu?

1 odpověď

Dobrý den,
můj dotaz se týká exekuce disponenta účtu. Mám dva účty ve stejné bance vedené na moje jméno. Na jednom z těch účtů mám určeného disponenta na kterého byla uvalena exekuce, tento účet však již moc nevyužívám, ale ten druhý celkem hojně.
Teď se bojím že by se exekuce mohla přenést na oba účty.
I když na ten co využívám stále, nemá disponent žádná práva.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, dle mého názoru se o druhý účet bát nemusíte, neboť tam povinný není ani majitelem účtu ani disponentem s účtem.