Předčasné ukončení insolvence - splacení 30% dluhu nebo více

3 odpovědi

Po 2 letech (2015-2017) mám zaplaceno zhruba 37% z dlužné částky. Slyšela jsem, že je možnost požádat soud o odpuštění zbytku dluhu a ukončení insolvence. Má insolvenční správkyně, mi tuhle možnost popřela.
Mohu si žádost na soud poslat sama? děkuji za odpověď, prosím na můj mail. nedohledala bych Vaši odpověď.
Děkuji Viktorka

Zdravím Vás, oddlužení lze ukončit předčasně, tedy před uplynutím 60 měsíců jen tehdy pokud dlužníku uhradí svých nezajištěným věřitelům 100% jejich přihlášených pohledávek, pokud se tak nestalo, což je i Váš případ je dlužník povinen plnit splátkový kalendář po dobu 60 měsíců, nebo dokud neuhradí 100% pohledávek svých nezajištěných věřitelů. Zákonná hranice uspokojení pohledávek nezajištěných věřitelů ve výši 30% je hranicí minimální, a proto jste povinna i nadále plnit splátkový kalendář v souladu s usnesením soudu o schválení oddlužení. Vaše insolvenční správkyně se tedy nemýlí. Odpovědi na emaily standardně neposíláme, neboť by zde byly vidět emailové adresy odesílatele odpovědi.

Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, za málo. Od toho jsme tady, abychom odpovídali na dotazy klientů.