Splátky exekuce, exekutor zablokoval účet - může to udělat?

1 odpověď

Dobrý den,
exekutor mi zablokoval běžný účet i přesto že exekuci splácím každý měsíc od roku 2013 částkou 210 Kč.
2013 na žádost splátkového kalendáře i přesto že jsem byla ve stísněných sociálních podmínkách, mi byla zaslána odpověď:
"očekáváme že zbývající částku dlužné pohledávky budete hradit pravidelnými splátkami dle Vašich možnosti". Má exekutor právo i přesto mi zablokovat účet?

Zdravím Vás, zde záleží i na tom, zda je dodržován splátkový kalendář či nikoli, tedy zda jsou platby zasílány řádně a včas. Pokud tomu tak není, tak exekutor je oprávněn exekučně vymáhat pohledávku i vícero způsoby provedení exekuce současně. Pokud je splátkový kalendář dodržován bylo by dle mého názoru nutné, aby Vás exekutor vyzval k navýšení plateb a až poté co byste si platby nenavýšila by Vám mohl blokovat účet.