Nenahlášení věřitele dlužníkem do insolvence - důvod ke zrušení insolvence, oddlužení, osobního bankrotu?

1 odpověď

Dobrý den,
přítel podal 20.11.2013 žádost o zahájení insolvenčního řízení, 25.8.2014 bylo vydáno usnesení o úpadku a od té doby pravidelně splácí a má již splaceno přes 30% dluhu. na začátku května 2017 jsme spíš omylem zjistili, že Pojištovna české spořitelny eviduje pohledávku ve výši 2.237 Kč, z pojistné smlouvy, která byla uzavřena v roce 2012 za dlužné pojistné od 1.7.2013 - 2.11.2013 a která nebyla přihlášena ani nahlášena dlužníkem do insolvenčního řízení. Mají nárok na vymáhání této pohledávky mimo insolvenci a mohl by být důvod nenahlášení této pohledávky dlužníkem důvodem pro zrušení oddlužení??
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, pokud je pravda vše co uvádíte v textu Vašeho dotazu, tak tato pohledávka je před zahájením insolvenčního řízení, kdy věřitel měl možnost se do insolvenčního řízení řádně přihlásit, což neučinil. Proto skutečnost, že se nějaký věřitel do insolvenčního řízení řádně a včas nepřihlásí jde výlučně k jeho tíži a dlužník tuto pohledávku není povinen hradit a dle mého názoru takto ani nesmí učinit, neboť by zvýhodnil jednoho věřitele na úkor věřitelů ostatních.