Exekuce přítele, partnera - hrozí exekuce na účet partnerky, přítelkyně?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat ohledně exekuce na plat. Pokud by můj přítel dostal exekuci na plat, je možnost, pokud mu výplata chodí na můj účet, aby exekutor zablokoval nebo strhl peníze z mého učtu?
K účtu mám přístupové udaje jen já sama, je pouze na mé jméno, a ani adresu trvalého bydliště s přítelem stejnou nemáme.
Děkuji za odpověď

Zdravím Vás, pokud by zaměstnavatel Vašeho přítele exekutorovi sdělil, že mzdu přítele zasílá na Váš účet, mohl by exekutor tento účet pochopitelně zablokovat. Proto bych Vám i příteli doporučila, aby se v práci dohodl na výplatě mzdy v hotovosti nebo formou poštovní poukázky a nekrátili jste takto věřitele.