Exekuce, zadlužení před manželstvím a svatba, sňatek - hrozí exekuce na nového manžela, novou manželku?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně dluhů a exekucí. Mám dluhy a momentálně jsem v dluhovém kole. Mám exekuce a postupně je splácím. Jak to je aktuálně s dluhy a manželstvím - zda kdybych si vzala přítele, spadly by exekuce a dluhy i na něj?
Děkuji.

Zdravím Vás, bohužel by za Vaše dluhy v současné době odpovídal i Váš současný přítel. Resp. exekutoři by je po něm vymáhali, neboť od 1.1.2014 platí, že za dluhy jednoho z manželů před manželstvím odpovídá i druhý manžel. Proto vždy doporučuji nejdříve vyřešit exekuce a uhradit dluhy a až poté uzavírat manželství.