Částečná realizace exekučního příkazu - definice, vysvětlení, příklad

3 odpovědi

Dobry den dnes (22.06.2017) s uctu po 2 mesicich drzeny banku bila odeslana castka na zaplaceni exekuce ale potreboval bych vysvetlyt pojem
ČÁSTEČNÁ REALIZACE EXEKUČNÍHO PŘÍKAZU
kdyz castka byla zaplacena cela dekuji vybiral

Zdravím Vás, pojem částečná realizace exekučního příkazu dle mého názoru znamená, to, že exekuční příkaz byl realizován ale jen částečně, což dle mého názoru znamená, že exekuce nebyla zcela uhrazena a proto bude nutné v exekuci pokračovat, ale jinou formou provedení exekuce (např srážkami ze mzdy).

ano to je mozne ale castka na exekuci bila 22 tisic a ta byla strzena s uctu tak nevidim duvot k pojmu castecna realizace vic jak 22 tisic jsem exekuci nemnely i podle dopisu co dosel i podel strzene castky

Zdravím Vás, částečná realizace znamení částečná nikoli celková. Odpovídám na dotaz, který byl položen, bohužel nemám přístup k exekučnímu spisu. Pokud jste však vše uhradil, očekávejte, že exekuce bude exekutorem zastavena z důvodu úhrady vymáhané částky. Pokud by se tak nestalo, můžete podat návrh na zastavení exekuce dle ust, § 55 exekučního řádu (zákon 120/2001 Sb.) ve spojení s ust. § 268 odst. 1 písm, g) občanského soudního řádu (zákon 99/1963 Sb.) i Vy. Jen je nutné uvést, že jste celkovou vymáhanou částku již uhradil, což dokládáte kopií výpisu z účtu a z toho důvodu máte za to, že exekuce by měla být v souladu s ust. § 268 odst. 1 písm. g) občanského soudního řádu zastavena.