Zrušení exekuční plomby po ukončení insolvence, oddlužení, osobního bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
po ukončení insolvence je můj majetek stále blokován exekuční plombou. Exekutor, do insolvence se však nepřihlásil, mám nárok na zrušení exekuční plomby?
Nebo mám žádat exekutorský úřad o zrušení plomby?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ono velmi záleží i na tom, zda byla daná exekuce na Váš majetek vedena i před podáním insolvenčního návrhu. Pokud ano, mám za to, že exekutor by tuto exekuci neměl vymáhat, a to zvláště pokud jste byl soudem osvobozen od placení pohledávek nepřihlášených do insolvence. V tomto případě je tedy nutné zrušení exekutorského zástavního práva projednat přímo s exekutorem, který jej na nemovitost uvalil.
Pokud by se však jednalo o exekuci nařízenou po zahájení insolvenčního řízení, tak tu je možné po skončení insolvence po povinném dále vymáhat, tedy pokud se jedná o pohledávku po úpadku.