Zvýšení alimentů při insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz ohledně zvýšení alimentů.
Může požadovat matka dítěte od otce který je v insolvenci zvýšení výživného na dítě (13 let)?
Má na to vliv insolvence nebo může matka žádat zvýšení kdykoliv?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, matka dítěte může o zvýšení výživného požádat kdykoli, a to zejména pokud je výživné již delší dobu (po několik let) ve stejné výši, neboť potřeby dětí se časem zvyšují a ani ceny nejsou stálé.
Vy však v rámci řízení o zvýšení výživného můžete uvést i to, že jste v insolvenci.
Dokud nebude vydáno soudní rozhodnutí o návrhu na zvýšení výživného, žádný vliv na insolvenci to mít nebude. Vliv by to mělo, kdyby výše výživného byla změněna, a to jak zvýšena tak i snížena. Protože od právní moci rozsudku o návrhu na zvýšení výživného byste hradil výživné dle aktuálního soudního rozhodnutí.