Ukončení insolvence, oddlužení a Solus, vymazání z registru dlužníků Solus

1 odpověď

Dobrý den,
byla jsem po dobu pěti let v insolvenci a své závazky řádně platila.
Po ukončení insolvence mě soud písemné ujistil že je vše řádně splněno a zbavil mé všech závazků a měla jsem tedy být plně oddlužena.
Teď (07/2017) ale po téměř roce a půl jsem zjistila, že jsem byla zanesena do Solusu, se zbytkovými částkami které jsem v insolvenci nepokryla, avšak procentuální část kterou jsem soudem měla uhradit jsem splnila.
Mají na to tyto společnosti vůbec právo a jak se můžu bránit? Když už vlastně nic nedlužím a byla jsem plně oddlužena.
Moc děkuji za odpověď

Zdravím toto je obvyklé, neboť jste stále evidována v insolvenčním rejstříku jako osoba, která prošla insolvencí. V insolvenčním rejstříku se údaje o dlužnících uchovávají po dobu 5 let od právní moci usnesení o splnění oddlužení. Je to dle ust. § 425 insolvenčního zákona (zákon č. 182/2006 Sb.) a tyto registry jsou vzájemně propojeny. Mám za to, že záznam v SOLUSu tedy souvisí s ukončenou insolvencí a nikoli s novým dluhem.