Exekuce a hrozba zabavení chaty splácené hypotékou, zástava banky (smluvní právo zástavní)

1 odpověď

Dobrý večer.
Máme hypotéku na chatu, kterou pravidelně splácíme. Touto chatou bance ručíme. Může exekutor chatu vydražit?
Děkuji

Zdravím Vás, pokud máte exekuci, pak chata může být zpeněžena exekutorem v rámci provádění exekuce, ale s tím, že jako první v pořadí bude uspokojena banka u které máte hypotéku, exekutor bude uspokojen až jako druhý v pořadí.