Splácení dluhu před schválením insolvence - zvýhodňování věřitele?

1 odpověď

Dobrý den,
ráda bych se zeptala ohledně hypotéky a jejího splácení.
5.5.17 jsem podávala insolvenční návrh, který byl téhož dne vyvěšen.
O své hypoteční bance, jsem po návštěvě, kterou u mne vykonaly, sdělila, že jsem v insolvenčním řízení. Vše bylo v pořádku.
Bohužel jsou tomu dva měsíce (05/2017-07/2017), a já stále nemám insolvenci vyřízenou.
Včera (11.07.2017) mi ale pán z banky volal s tím, že pokud je to možné, měla bych uhradit minimálně splátku 3500 Kč/měs. , jinak že úvěr bude zesplatněn a v případě nepovolení oddlužení, budu muset k soudu.
Mohu vůbec něco platit? Jasně z pána vyplynulo, že tato částka by se každý měsíc musela opakovat, a to až do schválení oddlužení. Není to zvýhodňování věřitele?
Předem vám děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, kde je řečeno, že tuto částku musíte hradit přímo Vy. Vždyť tuto částku za Vás může uhradit kdokoli, jen je nutné do poznámky pro příjemce platby uvést, že se jedná o splátku hypotéky, u které jste Vy dlužníkem. I nájemné a energie hradíte každý měsíc, navíc hypotéka nebyla zesplatněna, jak vyplývá z Vašeho dotazu, proto bych tuto částku hradila, a to i z pomocí rodiny, abyste v průběhu oddlužení nepřišla o nemovitost. Jen bych tuto skutečnost uvedla u přezkumného jednání.