Exekuce a avalovaná směnka

1 odpověď

Dobrý den,
2006 jsem podepsal jako aval blankosměnku - známá zdravotnice si půjčila 60 000 Kč.
2008 jsem byl vyzván k úhradě částky asi 250.000 Kč, kterou jsem z poloviny uhradil pod tíhou exekuce.
Bylo mi exekutorem ústně sděleno, že zbytek bude vymáhán na dlužnici.
Uplynuly roky a nyní opět platím exekutorce druhou polovinu.
Zajímalo by mne, zda má smysl dlužnici, která nezaplatila vůbec nic, žalovat. Pravděpodobně šla do úvěru již s tím, že platit nebude.
Tato situace měla velký dopad na mé podnikání a další život vůbec. Děkuji.

Zdravím Vás, bohužel nikoli, mám za to, že věc je již promlčena nebo částečne promlčena, neboť i právo na náhradu škody se promlčuje, nebo je dlužnice nemajetná. I když zde uvádím, že já nemám možnost vidět žádné listiny, takže by bylo nejlepší s sebou vzít veškeré podklady, které k věci máte a poradit se o těchto věcech přímo s advokátem, který si na rozdíl ode mne bude moci všechny listiny nastudovat a podá Vám tedy stanovisko na míru. Zde je skutečně nutné vidět listiny, aby Vám člověk mohl odpovědně poradit, což já tuto možnost nemám.
Kontakty na advokáty naleznete na stránkách www. advokatikomora, cz nebo na http://www.cak.cz.