Dluh studenta na školném - hrozba exekuce

1 odpověď

Děkuji za vaši službu. Chodil jsem do školy půl roku s tím že zaplatím dodatečně školné. To se však nestalo. Víte jestli můžu být právně stíhaný?

Zdravím Vás, škola po Vás může tento dluh vymáhat soudní cestou, a to žalobou s návrhem na vydání platebního rozkazu. Proto pokud máte na dlužné školné peníze, doporučuji Vám dlužné školné uhradit, čímž se vyhnete soudnímu vymáhání pohledávky a případně i hrozbě exekuce. Jiný právní postih (v rovině trestně právní) Vám nehrozí.