Insolvence - zrušení darovací smlouvy při navýšení příjmů dlužníka

1 odpověď

Hezký den.
2015 nám byla schválena insolvence formou splátek. Byla nám doporučená darovací smlouva. První byla zamítnuta, že je nedostačující. Nikdo však nebyl schopný říci, kolik má být, tak ji máme na 6000 měsíčně.
Dluhy jsou 400.000 Kč a z platu mi odchází cca 4000 až 6000 Kč.
Chtěla bych se zeptat, zda můžu smlouvu zrušit, jelikož ji mám uzavřenou s maminkou v invalidním důchodu, které se stav horší.
Když mi z platu strhnou 6300 Kč, musí přijít i těch šest tisíc od maminky? Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, ano samozřejmě, i darovací smlouvu lze zrušit, a to jak dohodou obou smluvních stran, nebo výpovědí. Jen jen nutno uvést, že dohoda o ukončení darovací smlouvy či její výpověď či odstoupení dárce od darovací smlouvy musí být učiněny písemně s úředně ověřenými podpisy obou smluvních stran.