Insolvence a částečný invalidní důchod

1 odpověď

Dobrý den,
09/2017 budu podávat návrh na oddlužení. Bylo vypočítáno, že mi zůstane 8.992 Kč čistého po dobu pěti let. Mám však poddanou žádost o částečný invalidní důchod ČID. Chci se zeptat, zda insolvenční správce zabaví i tento příjem a zůstane mi stále jen max. 8992 Kč na měsíc nebo se z důchodu zabaví jen část.
Děkuji předem a přeji hezký den.

Zdravím Vás, pokud by Vám byl přiznán invalidní důchod tak se oba tyto příjmy pro účely insolvence sčítají, což může mít za následek i navýšení částky, která Vám zůstane, ale její navýšení nebude nijak razantní a je možné, že bude i nulové, neboť invalidní důchody a zejména ty částečné nejsou nijak vysoké. Orientační výši srážek z příjmu lze vypočítat i na webu http://www.vyplata.cz