Přeprodání dluhu u Provident firmě BOHEMIA FAKTORING PRAHA - promlčení dluhu, odpor proti platebnímu rozkazu

1 odpověď

V roce 2011 jsem si vzal půjčku od Providentu.
K dnešnímu datu mam již jistinu splacenu a dluh z převážné části taky.
Přišel mi elektronicky platební rozkaz. Prodali pohledávku firmě BOHEMIA FAKTORING PRAHA.
Jaká je promlčecí lhůta u takovéto společnosti.
Podat odpor proti platebnímu rozkazu s námitkou promlčeni? Děkuji.

Dobrý den,

obecná promlčecí lhůta činí 3 roky ode dne splatnosti závazku. Zavázal-li jste se k vrácení půjčené částky ve splátkách, promlčí se právo věřitele 3 roky ode dne splatnosti poslední sjednané splátky. Porušil-li jste splátkový kalendář a věřitel dluh zesplatnil, právo věřitele na úhradu dluhu se promlčuje ve lhůtě 3 let ode dne takto stanoveného data splatnosti. Jelikož neznám přesná data splatnosti Vaší pohledávky, není možné odhadnout, zda byste s námitkou promlčení u soudu mohl uspět.