Vzdání se dědictví dlužníkem v exekuci a přenechání dědictví dalšímu dědici

3 odpovědi

Dobrý den,
nedávno mi zemřela máma, mám po ní dědit majetek, jsem ale v exekuci.
Prosím o radu, jaké kroky můžu učinit, aby exekutor toto dědictví nenapadl. Můžu dědictví odmítnout, popř. se vzdát vůči druhému dědici?
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, jelikož jste v exekuci, máte tedy zákaz odmítat nabývání majetku a nabytý majetek převádět na třetí osoby. Odmítnout dědictví nebo se jej vzdát můžete pouze za předpokladu, že by dědictví bylo předlužené (dluhy zůstavitele - maminky) by byly vyšší než její majetek. Pokud by však majetek byl vyšší než dluhy, jste povinen dědictví přijmout a je nutné počítat i s tím, že by tento majetek mohl být v rámci exekuce zpeněžen soudním exekutorem.

Dekuji za informaci, preji hezky den. P. G.

Zdravím Vás, není zač, od toho jsme tady. I Vám přeji hezký zbytek dne.