Vybrání peněz z důchodového spoření v insolvenci, oddlužení, osobním bankrotu

1 odpověď

Dobrý den,
mohu vybrat důchodové penzijní spoření v insolvenci? do insolvence jsem ho uvedl jako majetek,
díky.

Dobrý den,

jelikož osobou s dispozičními oprávněními k tomuto majetku jste Vy, můžete se smlouvou penzijního připojištění volně disponovat.

V praxi však obvykle penzijní pojišťovny i pro svou právní jistotu kontaktují insolvenčního správce, aby jim potvrdil, že Vám mohou odbytné vyplatit.