Insolvence spoludlužníka hypotéky - vliv na hypotéku a její zesplatnění

1 odpověď

Dobrý den,
2007 jsem si vzala úvěr na dům kde jsem potřebovala dva spoludlužníky, jeden z nich požádal o insolvenci a banka chce, abych si našla někoho jiného, jinak nařídí insolvenci.
Nerozumím proč když 10 let (2007-2017) platím pravidelně a ani jednou jsem nezaplatila pozdě.
Děkuji.

Dobrý den,

jedním z ujednání, které obsahuje Vámi uzavřená smlouva o úvěru, bude patrně nutnost ručitele z důvodu Vašeho nedostatečného příjmu zajistit Váš závazek ručením třetích osob.

Jelikož ručení jednoho z ručitelů je nyní vyloučené pro jeho insolventnost, banka v souladu s podmínkami uzavřené smlouvy požaduje, aby byl úvěr tzv. dozajištěn.

Insolvenční návrh by byl pro banku až nejzazší možností v případě, kdy by nebylo možno dozajistit úvěr jinak. Zároveň se však pro Vás nabízí možnost úvěr refinancovat a je možné, že jiná banka by při refinancování úvěru již nepožadovala ručení tak, jak máte smlouvou sjednáno nyní.