Sňatek, svatba s dlužníkem v insolvenci - rizika pro nového manžela, manželku a povinnost splácet dluh vzniklý před manželstvím

1 odpověď

Dobrý den,
v insolvenčním řízení jsem se rozvedl s manželkou. Vím, že jsme braní jako jeden dlužník. Chtěl bych se ale znovu oženit, s nynější přítelkyní čekáme narozeni dítěte. Proto bych rád věděl, zdali, kdybychom se vzali, jí nehrozilo jakékoliv strhávání peněz od již přihlášených věřitelů.
Nové dluhy samozřejmě nemám.
Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den,

Vaší budoucí manželce z titulu Vašeho insolvenčního řízení nic nehrozí.

Ihned po sňatku však toto oznamte svému insolvenčnímu správci a zaměstnavateli, aby prováděli správně srážky z Vaší mzdy, jelikož budoucí manželka bude po sňatku vyživovanou osobou. Stejný postup je pak třeba vzít v úvahu při narození Vašeho dítěte.