Demolice vydraženého domu - původní majitel nechce dům opustit

1 odpověď

Dobrý den,
vydražili jsme pozemek s polorozpadlým rodinným domem. Dům je obýván sociálně slabým občanem (nemá vodu, elektřinu). Jde nám o stavební parcelu, dům chceme strhnout a postavit zde nový.
Kdy zahájit demolici?
Obyvatel nechce dům opustit, nechce se vystěhovat. Jak právně správně postupovat?
Je možné počkat, až si odjede koupit cigarety a dům v té době začít bourat?

Zdravím Vás, pokud jste vlastníkem domu, je možné se s tímto občanem na vystěhování buď dohodnout, a pokud s tím nebude souhlasit je nutné jej upozornit, že u soudu můžete buď podat žalobu s návrhem na vyklizení nemovitosti, nebo i podat trestní oznámení na tuto osobu pro neoprávněné užívání bytu, domu nebo nebytového prostoru. Proto bych raději postupovala touto cestou nežli dům bez vědomí této osoby demolovat.