Koupení auta dlužníkem v insolvenci - musí se to hlásit ins. správci?

1 odpověď

Dobrý den,
mám dotaz je možné zakoupit na své jméno automobil? Samozřejmě z příjmu co zbývá? Nejedná se o auto za desítky tisíc ale za pár tisíc. Nebo to musím hlásit? I přesto že je to nezbytně nutné ho pořídit.
Děkuji za odpověď.

Zdravím Vás, Vás záměr o koupi automobilu, pokud jste v insolvenci je nutné v každém případě předem projednat s insolvenčním správcem, neboť dle ust. § 412 odst. 1 písm. b) insolvenčního zákona (zákon 182/2006 Sb.) by reálně hrozilo, že by Vám tento nově zakoupený automobil mohl být zpeněžen insolvenčním správcem, neboť se jedná o majetek, který jste jako dlužník neuvedl v seznamu majetku. Popřípadě je možné, aby automobil byl napsaný na osobu, která není v insolvenci a Vy byste toto vozidlo pouze užíval.