Zatajení dluhu v insolvenčním návrhu a schválená insolvence, oddlužení, osobní bankrot

1 odpověď

Dobrý den,
prosím o radu ohledně této věci: v říjnu 2015 jsem známému půjčil ve dvou splátkách celkem 8.500 Kč. Pak jsme se nějakou dobu neviděli a teď když žádám o vrácení, mi známý sdělil, že proběhl soud o oddlužení - asi insolvence, kde moje pohledávka není.
Bohužel nemám žádnou smlouvu o dluhu, pouze emailovou korespondenci a mohu doložit že částka odešla z mého konta na jeho konto.
Mám nějakou šanci se k mým penězům dostat? A co hrozí známému za zatajení dluhu?
Děkuji za odpověď, Hudec

Dobrý den,

bohužel Vás zklamu, ale mám za to, že v současné době již nemáte jakoukoliv šanci se k financím dostat. Věřitelé musí svoji pohledávku přihlásit do insolvenčního řízení dlužníka do 30 dnů ode dne prohlášení úpadku; pokud tak neučiní, pohledávka se neuspokojuje.

K žádnému „zatajení“ dluhu nedošlo, když dlužník nemá povinnost své věřitele o zjištění jeho úpadku v rámci insolvence informovat.

Zároveň mám za to, že pouhý výpis z bankovního účtu, že z Vašeho bankovního účtu odešla určitá částka na bankovní účet dlužníka, není potvrzení o půjčce.