Zastavení exekuce soudně - exekutor zatím nedostal rozsudek, jak urychlit doručení rozsudku exekutorovi?

1 odpověď

Dobrý večer,
volám neustále na informační středisko v Chebu - 16. srpna 2017 byla žaloba na mne zamítnuta, jednalo se o částku z roku 2004, po mém odvolání krajský odvolací soud umožnil, abych se mohla účastnit sporu, vyhrála jsem.
A nevím, co teď dělat. Poslat rozsudek, který jsem obdržela
9.9.2017, žalobce se do 15 dnů neodvolal, takže by ze zákona
měl být rozsudek pravomocný, ale prý mám čekat na rozhodnutí soudu, vyřizuje a má u sebe vyšší úřednice volám exekutorovi, ten čeká, až mu dá někdo příkaz k zastavení exekuce. Poslal to k soudu,
domnívala jsem se, že po uplynutí doby odvoláni.
Zajedu na soud, dostanu razítko a pošlu kopii s osvědčením exekutorovi, že žádnou sumu nedlužím. A že ze zákona je zastavena exekuce. Nevím teď, co dělat.
"Zavolajte příští týden ... nemáme to v počítači."
Děkuji vám moc předem za Vaši radu.

Zdravím Vás, pokud jste se Vy, ani žalobce neodvolali, tak platí, že soudní rozhodnutí rozsudek nabývá právní moci 15 dní po doručení písemného vyhotovení rozsudku oběma účastníkům řízení. Vy jako jeden z účastníků řízení nemáte možnost zjistit, kdy byl rozsudek doručen protistraně. Proto Vám skutečně v této fázi nezbývá nic jiného než opakovaně volat na soud a ptát se, zda rozhodnutí nabylo právní moci. Případně můžete jako účastník řízení rovněž požádat o nahlédnutí do spisu, na což jako účastník řízení máte právo. Soudní kancelář si spis převezme od pracovníka, který jej má na stole, a pokud by rozhodnutí nabylo právní moci, tak by na něj vyznačil i doložku právní moci. Po vyznačení doložky právní moci na soudní rozhodnutí je možné poté podat i návrh na zastavení exekuce,