Insolvence a přívýdělek za přesčasy - musí se hlásit insolvenčnímu správci?

1 odpověď

Dobrý den,
chci se zeptat zda by šlo, aby mi v práci platili hodiny přesčas mimo výplatnici.
Případně si k hlavnímu výdělku přivydělat třeba formou brigády?
Jsem od 09/2016 v insolvenci. Strhává se mi značná část peněz a rád bych si něco přivydělal bokem pro vlastní potřebu a zajištění.
Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v souladu s ust. § 412 odst. 1 písm. e) insolvenčního zákona jste povinen nezatajovat řádný ze svých příjmů. Pokud byste tak učinil a soud anebo insolvenční správce by toto zjistit, vystavujete se riziku zrušení Vašeho schváleného oddlužení plněním splátkového kalendáře, jelikož jste neplnil Vaše podstatné povinnosti.

Zároveň by z Vaší strany mohla být naplněna skutková podstata trestného činu poškození věřitele dle ust. § 222 trestního zákoníku anebo trestného činu porušení povinnosti v insolvenčním řízení dle ust. § 225 trestního zákoníku.