Žádost o prominutí zbytku dluhu - vzor, formulář, tiskopis

1 odpověď

Dobrý den,
mám se s žádostí o prominutí zbytku dluhu obrátit na věřitele, nebo na soud, který o exekuci rozhodl?
A existuje nějaký vzor takovéto žádosti?
Děkuji za odpověď. S pozdravem Šnajdarová lenka

Dobrý den,

taková žádost musí být adresována věřiteli, nikoliv exekučnímu soudu (ten nemá oprávnění rozhodovat o zániku části pohledávky na žádost oprávněného). Upozorňuji však, že žádný oprávněný (věřitel) nemá povinnost Vaší žádostí o prominutí zbytku dluhu byť jen částečně vyhovět a vzdát se dobrovolně o část své pohledávky. Žádost tak samozřejmě nemá žádné předepsané náležitosti.