Exekuční dražba bytu a lhůta na vystěhování původního majitele (dlužníka)

1 odpověď

Dobrý den,
19.9.2017 proběhla dražba mého bytu.
17.10.2017 mi přišla Žádost o převedení nemovitosti na nového majitele. Nevím kdy se mám odstěhovat. Na exekutorském úřadě mi neporadili, tak se obracím s prosbou o pomoc na vás.
Moc by mi pomohla rada do kdy se mám odstěhovat. Děkuji moc

Zdravím Vás, lhůta pro vyklizení nemovitosti činí 30 dní od právní moci usnesení o příklepů (právní moci potvrzení vydražení nemovitosti). Jelikož Vám listiny z katastru přišli až nyní, je možné se dohodnout s novým vlastníkem nemovitosti na pozdějším termínu vyklizení nemovitosti, ale zákonná lhůta je právě výše zmíněných 30 dní od právní moci usnesení o příklepu.
Je také možné, že se s novým majitelem dohodnete i tak, že tuto nemovitost budete užívat na základě nájemní smlouvy, vše je o komunikaci mezi lidmi.