Exekuce nezapsaná v centrální evidenci exekucí - je platná nebo už ne?

1 odpověď

Dobrý den,
je platná exekuce z roku 2013, když není k 31.12.2016 zapsána na výpisu z centrální evidence exekucí.
Děkuji.

Dobrý den,

do Centrální evidence exekucí vedenou Exekutorskou komorou ČR jsou zapisovány exekuce jejichž provedením je pověřen soudní exekutor.

Evidence však neobsahuje údaje o výkonech rozhodnutí vedených soudy, exekucích vedených orgány státní správy a samosprávy, finančními orgány či zdravotními pojišťovnami.
Jedná-li se např. o tzv. daňovou exekuci (pohledávky za správcem daně, zdravotní pojišťovnou, celními úřady apod.), v centrální evidenci exekucí nemusí být zaznamenána.