Insolvence rodičů a úrazová pojistka dítěte - dostane peníze insolvenční správce?

1 odpověď

Dobrý den,
Jsme s manželem v insolvenci.
Dcera, která není plnoletá si teď udělala úraz a jelikož jí platíme úrazové pojištění, budeme ho řešit přes pojišťovnu. Musíme i tyto peníze, které dcera za úraz dostane poslat jako mimořádný příjem insolvenčnímu správci, nebo zůstanou dceři. A jak by to bylo v případě, kdyby se úraz stal mě nebo manželovi. Náleží tyto peníze správci nebo zůstávají nám.
Děkuji za odpvěď

Dobrý den,

zde mám za to, že tyto prostředky do majetkové podstaty nenáleží, jelikož se jedná o plnění vzniklé důsledkem úrazu dítěte (nikoliv vás) a náleží tak dítěti.
Doporučuji však v přehledu příjmů, který budete soudu předkládat v březnu (nestanovil-li soud odlišnou frekvenci předkládání přehledu o příjmech) pro jistotu toto uvést s tím, že se jedná o příjem dítěte, nikoliv váš.