Insolvence dlužníka a exekuce ručitele dluhu - může se to stát?

1 odpověď

Dobrý den,
12/2015 mi byla schválená insolvence a 11/2017 se přihlásil mému ručiteli exekutor který chce zaplatit exekuci, ale nepodal přihlášku k insolvenčnímu řízení vůbec.
V dané exekuci jsem 1 povinný já a 2 můj ručitel. Může v tomto případě vyžadovat zaplacení exekuce? nebo ztrácí nárok na uplatnění exekuce? Děkuji

Dobrý den,

ve věci bude dle mého názor stěžejní, kdo je v daném exekučním řízení povinným. Je-li exekuce vedena pouze proti Vám jako povinnému, soudní exekutor náklady této exekuce nemůže vymáhat po jiné osobě. Pokud je však exekuce vedena na Vás i na osobu Vašeho ručitele, může soudní exekutor náklady exekuce vymáhat po kterémkoliv z vás a fakt, že svou pohledávku nepřihlásil ve lhůtě do insolvenčního řízení na tom nic nemění.