Exekuce na důchod - nezabavitelné minimum, kolik Kč?

1 odpověď

Dobrý den.
Jsem zaměstnán a jsou na mě vedený exekuce. Po srážce beru cca 10.000 Kč.
11/2018 bych měl začít brát důchod. Chci dále pracovat.
Jak probíhá srážka při souběhu platu a důchodu?
Jestli nezabavitelné minimum je těch 10 tisíc co mám v zaměstnání.

Dobrý den,

při souběhu příjmů by srážky měly být prováděny tak, že se příjmy sečtou a nepostižitelná částka se vypočte z takto zjištěné částka.

Např. při čistém příjmu ve výši 12 000, - Kč, žádné vyživované osobě a nepřednostních pohledávkách činí nezabavitelné minimum jednotlivce cca 10 000, - Kč. Při čistém příjmu ve výši 17 000, - Kč pak nezabavitelná částka jednotlivce činí 12 309, - Kč, přičemž tato částka je také maximální částkou, která jednotlivci bez vyživovacích povinností v exekuci náleží.

Přesnou výši srážek z příjmu si můžete ověřit v kalkulačce Exekutorské komory na webu: http://ekcr.cz/?p=kalkulacka_1.