Osobní bankrot OSVČ - dluhy z podnikání podnikatele, osoby samostatně výdělečně činné

1 odpověď

Dobrý den,
manžel má ze svého prvního manželství dost exekucí, snažíme se vše platit, ale bohužel, občas na nás nějaká vybafne.
Současná situace už je natolik nesnesitelná, že by jsme potřebovali poradit, jak postupovat, když chceme podat osobní bankrot. Vůbec nevím, jak to řešit a už jsem zoufalá. splácíme už tolik věcí, že nám už pomalu nic nezbývá.
Děkuji.

Dobrý den,

doporučuji Vám kontaktovat advokáta či insolvenčního správce, který se zpracováním insolvenčních návrhů zabývá. Jejich seznam naleznete v databázi vedené Ministerstvem spravedlnosti na webu https://vesta.justice.cz. Ten Vám vysvětlí postup a sdělí po prozkoumání všech Vašich dluhů, zda na povolení oddlužení s ohledem na výši Vašich příjmů dosáhnete.

Druhou variantou je oslovit tzv. akreditované osoby, které návrhy zpracovávají bezplatně (seznam naleznete na webu https://sako.justice.cz) ; upozorňuji však, v současné době jsou tyto poradny velmi vytížené a na schůzku můžete čekat i několik týdnů.