Exekuce - jak poslat peníze nejdříve na jistinu a pak až na náklady exekuce?

1 odpověď

Dobrý den,
dcera zdědila po svém dědovi dluh u České spořitelny, a. s. ve výši 19.360 Kč. Nyní mi přišel exekuční příkaz ve výši jistina 19.360 Kč + úroky asi 3.000 Kč a náklady exekuce 13.500 Kč na její stavební spoření.
Chtěla bych zaplatit nejprve jistinu 19.360 Kč a úroky jednorázovou platbou. Mohu tedy k platbě uvést že je výhradně určena na jistinu?
Děkuji za odpověď

Dobrý den,

ano, pokud budete hradit částku bankovním převodem, uveďte do popisu platby, že jde o platbu na jistinu dluhu.

Zároveň je vhodné toto sdělit přímo soudnímu exekutorovi s doložením potvrzení o proběhlé platbě, jelikož účetní exekutorského úřadu nemusí mít program přímo propojený se softwarem exekutora a nemusí toto zaznamenat.